Komisioneri për Zgjerimin e BE-së,  Oliver Varhelyi është takuar ditën e sotme me deputeten e PD-së Albana Vokshi.

Varhelyi u shpreh përmes rrjeteve sociale se gjatë takimit me deputeten e opozitës diskutoi për raportin e OSBE për zgjedhjet lokale në Shqipëri dhe raportin e vitit 2023 për zgjerimin.

Ai shtoi se roli i Parlamentit në nisjen e negociatave është thelbësor dhe angazhimi konstruktiv i opozitës është kyç.

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb