Pas debateve të shumta në mbledhjen e Komisionit Hetimor Parlamentar për të dhënat e TIMS-it, është vendosur që dëshmia e Taulant Ballës të zhvillohet me dyer të mbyllura.

Kryetari i komisionit Ervin Salianii ka argumentuar se Balla duhet të dëshmonte me dyer të hapura, por në fund është vendosur e kundërta.

Sakaq, me miratimin e kërkesës, ministri i Brendshëm Balla ka hyrë në mbledhjen e komisionit hetimor sipas raportimit të gazetarit Osman Stafa.

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb