Deputeti i Partisë Demokratike, Ervin Salianji ka dhënë një deklaratë të shkurtër lidhur me votimin për ngritjen e komisionit të posaçëm anti-korrupsion që do zhvillohet nesër në Kuvend.

Ai shprehet se Komisioni është bërë në mënyrë të njëanshme, është si të hedhësh hi syve, por Rama nuk mund ti hedhë hi syve ndërkombëtarëve as qytetarëve.

Opozita nuk mund të përdoret si instrument, Rama ka mbjellë korrupsion e krim në të gjitha institucionet, u shpreh Salianji.

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb