Kompania “Good American”, e Khloe Kardashian, është paditur nga një ish-punonjëse me pretendimet për “ndërprerje të gabuar, diskriminim nga kanceri dhe shkaktim të qëllimshëm të shqetësimit emocional”. Sipas dokumenteve gjyqësore të marra nga Radar Online, një grua e quajtur Brooke ngriti padi kundër Good American LLC dhe partneres së biznesit të Khloe, Emma Grede. Ajo nuk e përmendi emrin e Khloe-s në dosje.

Në padinë e saj, Brooke pretendoi se kompania e punësoi atë si praktikante marketingu në vitin 2019 dhe e promovoi atë si koordinatore marketingu në vitin 2021. Në qershor 2023, ajo kërkoi një leje mjekësore për trajtimet e kancerit dhe dorëzoi një shënim mjeku për të pandehurit, ku thuhej se ishte nën “kujdes profesional”.

Duke shpërfillur kërkesën e saj, ajo pretendoi se “Good American” postoi një aplikim për punë për rolin e saj një muaj më vonë. Kur Brooke më vonë paraqiti një shënim mjekësor shtesë nga mjeku i saj që thoshte se ajo duhet të punonte nga distanca, muajin pasardhës ajo u pushua nga puna. Në rastin e saj, ajo pretendon se veprimet e “Good American” i shkaktuan ankth të rëndë emocional dhe dëme të tjera të pazbuluara. Kompania ende nuk është përgjigjur për rastin.

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb
Etiketa: