Faqja zyrtare e Komisionit Qendror të Zgjedhjeve të Kosovës është hakeruar. Ky veprim vjen në një kohë kur në Kosovë po mbahen zgjedhjet për krijimin e qeverisë së re.

Në versionin në gjuhën angleze të faqes së KQZ-së janë duke u paraqitur reklama.

  • foto galeri

Ndërkohë, që ende nuk ka një reagim zyrtar nga KQZ në lidhje me incidentin në fjalë.
(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb