Menuja në banketin shtetëror për nder të mbretit Charles III dhe Camilla në Pallatin Bellevue të Gjermanisë u ruajt si një sekret shtetëror, derisa të ftuarit filluan të mblidheshin dje në mbrëmje.

Rreth 130 të ftuarve iu shërbyen fillimisht krap dhe perime, e ndjekur nga një lëng mishi viçi, zogj fushe dhe kërpudha.

Më në fund kumbulla të thata, çaj i zi dhe biskota.

Shoqërimi i verës përbëhej nga një verë ”Riesling-Spatlese”, një ”Spatburgunder” dhe liker, të gjitha me origjinë nga Gjermania, si shumica e ushqimeve të paraqitura në menu.

Kishte gjithashtu një menu vegjetariane dhe alternativa joalkoolike.

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb