Miratimi i Dhomës së Përfaqësuesve të SHBA-së të shtunën për një paketë ndihme prej 61 miliardë dollarësh të vonuar për Ukrainën do të vrasë edhe më shumë ukrainas, tha Kremlini.

“Vendimi për të ofruar ndihmë për Ukrainën ishte i pritshëm dhe i parashikueshëm”, tha zëdhënësi presidencial i Rusisë Dmitry Peskov, njoftoi agjencia shtetërore e lajmeve TASS.

“Ndihma do të pasurojë më tej Shtetet e Bashkuara të Amerikës dhe do të shkatërrojë Ukrainën edhe më shumë, duke vrarë edhe më shumë ukrainas për shkak të regjimit të Kievit,” shtoi ai.

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb