Duket e pabesueshme, por në Spanjë nuk kanë dyshime: “Xavi do të shkarkohet nga Barcelona”. Joan Laporta është i bindur në këtë pikë, por po pret edhe sfidën kundër Rayo Vallecano, ku Barça mund të siguroi vendin e dytë në La Liga, për të bërë zyrtare këtë vendim të bujshëm.

Numri 1 i klubit blaugrana nuk i priti mirë deklaratat e Xavi-t i cili u shpreh se Barcelona nuk është me ajo e viteve më parë ku mund të blinte pa problem çdo lojtarë, në këto kushte, në sytë e Xavi-t është e vështirë të konkurrosh me Real Madrid.

Kjo deklaratë e tij është parë si një shenjë dorëzimi, ndryshe nga se trajneri theksoi në konferencën e tyre të përbashkët, ku palët njoftuan vijimin e bashkëpunimin deri në 2025, duke respektuar në këtë mënyrë kontratën e tyre:

  • foto galeri
  • foto galeri

“Krisje”, ishte titulli kryesor i Mundo Deportino. “E ardhmja në fije të perit” ishte titulli kryesor i Marca.

Në Spanjë gjithashtu, mediat shkruajnë se pasuesit i Xavit pritet të jetë Rafa Marquez.

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb