Në një mesazh të postuar më vonë në faqen e Robert Ficos në Facebook, stafi i tij tha se ai u qëllua disa herë dhe ishte “aktualisht në një gjendje të rrezikshme për jetën”.

Ata thanë se ai po transportohej në Banksa Bystrica pasi kishte nevojë për një operacion urgjent. Orët e ardhshme do të jenë kritike, thuhet në mesazh.

  • foto galeri
  • foto galeri

 

Sakaq, janë publikuar edhe pamjet që shfaqin kreun e qeverisë sllovake teksa transportohet drejt spitalit në një barrelë.

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb