Kryeministrja italiane Giorgia Meloni do të udhëtojë në Kiev ditën e sotme për t’u takuar me presidentin ukrainas Volodymyr Zelensky.

Meloni do të vizitojë Varshavën përpara se të shkojë në Ukrainë, ku do të takohet me kryeministrin polak Mateusz Morawiecki.

Më herët, ajo vazhdimisht njoftoi planet për të vizituar Kievin në prag të 24 shkurtit, në përvjetorin e parë të pushtimit të plotë të Ukrainës nga Rusia

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb