Gjashtë burra janë lënë në paraburgim pasi u akuzuan pas zbulimit të një ferme kanabisi në shkallë të gjerë në një shtëpi të braktisur të kujdesit në Leeds. Policia e West Yorkshire ekzekutoi një urdhër droge në Moorfield House të hënën.

Oficerët gjetën bimë kanabisi me një vlerë të vlerësuar në rrugë prej rreth 450,000 £, tha forca. Gjashtë shtetas shqiptarë u arrestuan në vendngjarje dhe më pas u akuzuan për prodhim kanabisi.

Altior Deda, 30 vjeç, Edison Markeci, 21 vjeç, Augustin Marku, 36 vjeç, Ali Qerfozi, 41 vjeç dhe Andi Teta, 32 vjeç, të gjithë nga Moorfield House, u paraqitën të martën në Gjykatën e Magjistraturës së Leeds. Ata do të paraqiten në Gjykatën e Kurorës së Leeds më 5 janar.

 

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb