KORÇË – Këto janë pamjet e rënda, të vrasjes së ndodhur një natë më parë në lagjen 18 të qytetit të Korçës, ku një person vrau një 40-vjeçar dhe më pas qëlloi veten.

Në pamjet e kamerave të sigurisë, është fokusuar momenti, kur Pine po ecën në rrugë, teksa i afrohet Ilo Lluka dhe e vret në vend. Sapo 40-vjeçari është shtrirë në tokë, autori ka drejtuar armën drejt vetes.

Pine ka ndërruar jetë gjatë rrugës për në spital. Pas ngjarjes tepër të rëndë, policia tha se pista kryesore që po hetohet është ajo e konfliktit për një pronë. Babai i autorit Ilio Lluka bashkëjetonte me nënën e viktimës, Emiljano Pines.

Vrasja Ne Korce Pamjet
Vrasja Ne Korce Pamjet
Vrasja Ne Korce 2
Vrasja Ne Korce 2
Vrasja Ne Korce 3
Vrasja Ne Korce 3
Vrasja Ne Korce 5
Vrasja Ne Korce 5

Babai i Llukës dyshohet se ka dashur që shtëpinë t’ia lërë trashëgimi djalit të bashkëjetueses Emiljano Pine. Ky fakt dyshohet se e ka shtyrë Llukën që të kryejë krimin.

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb
Etiketa: