FRANCA

Kulla Eiffel do të hapet për vizitorët më 16 korrik. Numri i vizitorëve do të jetë i kufizuar për shkak të pandemisë teksa do të lejohen deri në 10 mijë në ditë.

Të gjitha katet e kullës do të jenë të aksesueshme përveç disa pjesëve ku ka rinovime infrastrukturore.

Franca po rihapet gradualisht teksa po avancon edhe me procesin e vaksinimit. Kulla Eiffel si shumë destinacione turistike në Paris u mbyll prej pandemisë, teksa e njëjta gjë ndodhi edhe vitin e kaluar.

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb