Ka shumë pak gjasa që një ndarje të jetë e thjeshtë. Zakonisht, ka shumë për të menduar gjatë dhe pas këtij procesi. Një nga pyetjet më të shpeshta me të cilën përballemi pas një ndarjeje është:”Kur do fillojmë të njohim sërish?”

Shoqja juaj e ngushtë, mund t’ju thotë që duhet urgjent të dilni me dikë dhe të mos prisni asnjë sekondë më shumë. Të tjerë ju këshillojnë që të kalojë një periudhë 6 mujore dhe pastaj të nisni me takimet e reja. Çfarë duhet të bëni ju? Të dëgjoni veten, nisur nga këshillat më poshtë:

Kur ta ndjeni se ndarja ju ka mësuar shumë gjëra të vlefshme rreth vetes.

Kur ta ndjeni që jeni gati për të qenë një partnere i/e mirë.

Pasi të keni shijuar mjaftueshëm kohë me veten tuaj.

Kur ndjeni se jeni i/e lumtur me veten

Kur të jeni të sigurtë që nuk doni të ktheheni më me ish-partnerin tuaj.

Tani, ti mund të imagjinosh një të ardhme tjetër!

Kur një zë brenda teje, kërkon që të përpiqesh për të nisur diçka të re.

Kur të kesh hequr dorë nga zakonet e këqija në lidhjet e mëparshme.

Kur ndjen se ke kaluar 75% të ndarjes

Kur e ke pranuar plotësisht ndarjen.

Je gati të mos krahasosh më asnjë tjetër me ish-in tënd.

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb
Etiketa: