Kuzhinieri i famshëm Gino D’Acambo dyshohet se u arrestua me kanabis në aeroportin Farnborough në Hampshire. Sipas raportimeve, qentë nuhatës të policisë zbuluan një dozë të substancës së ndaluar në çantat e tij pas mbërritjes së tij në Mbretërine e Bashkuar të shoqëruar nga kolegët e tij të famshëm kuzhinier Gordon Ramsay dhe Fred Syriech. Tre shefat e kuzhinës ishin në Spanjë për xhirimet e një projekti.

D’Acabo, Ramsey dhe Sirievich udhëtuan me avionin privat të këtij të fundit, ndërsa kur u ulën, qentë nuhatës e rrethuan papritur italianin dhe pas një kontrolli, në çantat e tij u gjet një kuti e vogël me kanabis. Pas një kontrolli, asgjë tjetër nuk u gjet në sendet e të tjerëve pasagjerë në avion.

D’Acambo thuhet se u përpoq të qeshte në fillim, por pasi kuptoi se qentë po e ndiqnin, ai u mor për t’u marrë në pyetje nga autoritetet. Sipas The Sun, shefi i kuzhinës thirri dy kolegët e tij për t’u shpjeguar se ai po përdorte kanabis për të ndihmuar me një problem të shpinës. Më në fund ai u la i lirë nga policia.

Ramsey dhe Siriec të mërzitur
Incidenti me sa duket i ka lënë Ramsey dhe Siriec të acaruar, veçanërisht pasi i pari ka shprehur më parë kundërshtimin e tij ndaj drogës.

Kjo nuk është hera e parë që italiani bëhet kryefjalë për përdorimin e drogës. Gjatë udhëtimit të tij në vitin 2020, ai dhe Sirievich u panë në një humor veçanërisht “të relaksuar” pasi kishin pirë çaj kanabisi në San Francisko, ku kanabisi është i ligjshëm.

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb