Mbreti Charles thuhet se dëshiron shumë të pajtohet me djalin e tij më të vogël, Princin Harry. Megjithatë, sipas korrespondentit mbretëror Richard Eden, çdo rikthim i mundshëm në detyrat mbretërore për Harry-n varet nëse ai do të distancohet nga sipërmarrjet e tij fitimprurëse dhe të bëjë një kërkesë zyrtare për falje.

Eden thotë se Princi William mbetet i vendosur për këtë çështje, duke treguar një qëndrim të mundshëm në të ardhmen kur ai të ngjitet në fron.

Ai spekulon se Harry mund ta gjejë veten gjithnjë e më shumë të izoluar brenda rrethit familjar, duke theksuar ndjenjat e shprehura nga mbretëresha e ndjerë në lidhje me dëshirën e Sussexëve për të qenë të pavarur financiarisht.

Raportet e fundit që tregojnë gatishmërinë e Harry-t për t’u ri-angazhuar përkohësisht me detyrat mbretërore, veçanërisht mes shqetësimeve shëndetësore të mbretit Charles, u pritën me kundërshtime të shpejta dhe të ashpra nga burime në Mbretërinë e Bashkuar.

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb