Personazhi më i njohur i filmave vizatimorë dhe fitues i disa çmimeve, Shrek, është frymëzuar nga një person i vërtetë.

  • foto galeri
  • foto galeri

Ai quhet Maurice Tillet dhe kur ishte rreth të njëzetave, ai u godit nga një sëmundje e rrallë që shkaktonte rritjen e kockave në disa forma të pazakonta.

Ndjenja e refuzmit nga qyteti i tij i lindjes në Francë, e bëri Maurice të zhvendosej në SHBA dhe atje u bë një mundës i famshëm profesionist.

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb
Etiketa: