Aksident i rendë në aksin nacional Berat-Dimal, afër fshatit Moravë. Lajmi konfirmohet për BalkanWeb nga gazetarja Eneida Petova.

Mjeti Mercedes doli nga rruga, dhe për pasojë përfundoi në kanal, ku më pas ka marrë flakë. 4 shtetasit që ndodheshin në makinë janë nxjerrë jashtë pa lëndime të rënda nga banorët e zonës dhe janë transportuar ne spital.

Në vendngjarje forca të shumta policie dhe zjarrfikësish që kanë rrethuar perimetrin dhe po shuajnë flakët e mjeti që është me gaz.

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb