Një fëmijë dy vjeçar ka vdekur dhe katër persona janë plagosur pasi trupat ruse bombarduan fshatin ukrainas Novi Petrivtsi, në veri të Kievit, tha policia rajonale.

Në një deklaratë në Facebook, policia tha se forcat ruse qëlluan me artileri të rëndë në shtëpitë e banimit në lagjen Vyshhorod.

Një ndërtesë banimi u shkatërrua dhe ndërtesat fqinje të banimit u dëmtuan në sulmin e sotëm, tha ajo.

 

(BalkanWeb)

 

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb