Shoqërohet nga policia personi që goditi me grusht liderin e opozitës Sali Berisha.

Gazetari Igli Çelmeta raportoi për “BalkanWeb” se menjëherë pas aktit dhe përplasjes me protestuesit e tjerë të cilët bashkë me truprojat i dolën në mbrojtje kreut të PD-së, autori, i identifikuar si Gentian Shehu nga Tepelena, banues në Tiranë është marrë nga policia.

Gazetarja Klodiana Lala raportoi se autori nuk ka dhënë shpjegime për gjestin e bërë.

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb