Tensione te Bashkia e Tiranës. Protestuesit kanë hedhur molotov dhe flakadanë para këtij institucioni, ku protestojnë për të nëntën herë me radhë.

Sakaq, policia iu ka bërë thirrje protestuesve që të ruajnë qetësinë dhe mos të gjuajnë drejt bashkisë.

Kjo është protesta e 9-të e opozitës dhe aktivistëve të Aleancës për Mbrojtjen e Teatrit. Protestuesit kërkojnë dorëheqjen e kryebashkiakut Erion Veliaj.

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb