Përfundon takimi në Presidencë mes sekretarit amerikan Antony Blinken me kreun e shtetit, Bajram Begaj.

Tashmë takimi i radhës do të jetë me rreth 100 të rinj që janë përfitues të programeve amerikane në fushën e kulturës.

Më pas në agjendë është parashikuar takimi me kryeministrin Edi Rama, ku pas nënshkrimit të marrëveshjeve, pritet që të mbajnë edhe një konferencë të përbashkët.

 

 

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb
Etiketa: