KRUJË

Arrestime për korrupsion në gjykatën e Krujës. Gazetarja Klodiana Lala raportoi për “BalkanWeb” se mes të arrestuarve ka edhe gjyqtarë. Lajmi konfirmohet nga burime pranë SPAK. Një prej gjyqtarëve të ndaluara është Enkelejda Hoxha.

Deri tani janë të paktën 10 persona të ndaluar për veprën penale të korrupsionit. Po kështu mësohet se e arrestuar është edhe kryesekretarja e gjykatës, Ela Mallkuçi

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb