Del emri i personit që mbeti i plagosur sot në Durrës. Gazetarja Klodjana Haxhiaj raporton se bëhet fjalë për Ardit Kërtushën. Ky i fundit eshte ish-kandidat për kryetar të PS-së. Mësohet se ai u plagos në këmbë.

Njoftimi paraprak i poicisë:

Durrës/Informacion paraprak

Rreth orës 13:00, në lagjen nr.1 Durrës, dyshohet se gjatë një konflikti të çastit, për motive të dobëta, është plagosur me armë zjarri, në këmbë, shtetasi A. K., 31 vjeç, i cili ndodhet nën kujdesin e mjekëve, jashtë rrezikut për jetën.

Vijon krehja e zonës, për identifikimin dhe kapjen e autorit.

Grupi hetimor ndodhet në vendngjarje dhe po punon për sqarimin e plotë të rrethanave të ngjarjes.

 

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb