Ndërsa “France Football” ka piblikuar 10 finalistët e mëdhenj, nuk ka më asnjë dyshim se cili do të jetë fituesi i “Topit të Artë”, zërat bëhen gjithnjë e më konkretë se ai do të jetë argjentinasi i Barcelonës.

Por fakti se trofeu do t’i shkojë rivalit të tij më të madh, nuk i ka pëlyqer aspak Kristiano Ronaldos, me portugezin që ka vendosur të mos shkojë në Paris në ceremoninë e kurorëzimit të “Topit të Artë”. Madje Van Dajk ka ironizuar me sulmuesin e Juventusit që i pyetut për mungesën e CR7 është përgjigjur me ironi: “Pse ishte favorit ai?”

10 më të mirët

Mesi
Van Dajk
Salah
Ronaldo
Mane
Alison
Mbape
Levandovski
Mahrez
Bernardo Silva

(Balkanweb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb
Etiketa: