LEZHË- Pllakata me mbishkrim në gjuhën turke, e vendosur në hyrje të kalasë së Lezhës është dëmtuar sërish gjatë natës. Sipas të dhënave, persona të paidentifikuar kanë dëmtuar mbishkrimin, për të cilin ditë e fundit ka pasur një debat të madh. Kjo, pasi disa historianë e banorë kanë kundërshtuar vendosjen e kësaj pllake.

(m.k/BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb