Pas Kongresit të Jashtëzakonshëm u mblodh edhe Asambleja Kombëtare e Partisë Socialiste, anëtarët e së cilës votëbesuan aparatin përbërës të Sekretariatit të Partisë Socialiste të Shqipërisë.

Blendi Klosi votëbesohet se Sekretar i Përgjithshëm i Partisë Socialiste, ndërsa Ardian Çela Sekretar Organizativ. Sekretar i Burimeve Njerëzore u zgjodh Eduart Ndreca, ndërsa Evis Kushi Sekretare e Gruas.

Etjen Xhafaj, Sekretar Digjital dhe i Rinisë, ndërsa Eridjan Salianji Sekretar për Çështjet Zgjedhore, Milva Ekonomi Sekretare e Programit dhe Romina Kuko Sekretare për Marrëdhëniet me Jashtë.

U bë e mundur zgjedhja e Sekretarëve të Rinj si më poshtë:

Blendi Klosi – Sekretar i Përgjithshëm

Ardian Çela – Sekretar Organizativ

Eduart Ndreca – Sekretar i Burimeve Njerëzore

Evis Kushi – Sekretare e Gruas

Etjen Xhafaj – Sekretar Digjital dhe i Rinisë

Eridjan Salianji – Sekretar për Çështjet Zgjedhore

Milva Ekonomi – Sekretare e Programit

Romina Kuko – Sekretare për Marrëdhëniet me Jashtë

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb