Champions League hodhi shortin e fazës çerekfinale, me tetë skuadrat që do të kërkojnë t’i shkojnë deri në fund, me finalen që do të luhet në stadiumin “Ataturk” të Stambollit më 10 qershor.

Pas 17 vitesh, ishin kualifikuar 3 skuadra italiane në fazën çerekfinale dhe kjo e bëri interesante shorti, teksa do të ketë derbi italian, me Milan që do të përballet me Napolin.

Me fat skuadra e Interit, që gjen Benfica-n, pra zikaltrit do të përballen sërish me një skuadër portugeze, teksa më parë eliminuan Porton. Short “ferri” për Bayern Munchen dhe Manchester Cityn, teksa do të ndeshen mes tyre.

Real Madrid gjen sërish një ekip anglez, pasi eliminoi Liverpool, tashmë do të ndeshet me Chelsea. Ndeshjet e para çerekfinale do të luhen më 11 dhe 12 prill, ndërsa të kthimit një javë më pas. Ndërsa ato gjysmëfinale më 9 dhe 10 maj, të kthimit më 16 dhe 17 maj.

336649477 926025058430266 5932504052579374858 N

ÇIFTET ÇEREKFINALISTE

Real Madrid – Chelsea

Inter  – Benfica

Manchester City – Bayern Munchen

Milan – Napoli

ÇIFTET GJYSMEFINALISTE

Milan/Napoli – Inter /Benfica

Real Madrid/Chelsea – Manchester City/Bayern Munchen

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb