Pasi pamë Lila Moss në disa prej emisioneve të sezonit, tani është radha e Kate të sfilojë në pasarelën e fundit të Javës së Modës në Milano. Bottega Veneta prezantoi koleksionin e drejtorit të saj të ri artistik – Matthieu Blazy – duke dhuruar një moment të ri të Moss në pasarelë me një look shumë casual me xhinse, bluzë dhe këmishë me kuadrate.

“Matthieu është një shpirt i lirë, me një mentalitet thuajse hipi”, tha për të Raf Simons, me të cilin ka punuar në të kaluarën. “Ndonjëherë jeni të rrethuar nga njerëz që bëjnë atë që ju u thoni, por ai është shumë i guximshëm, ai kurrë nuk ka frikë të dalë me ide eksperimentale”, vazhdoi ajo. Dhe kështu ndodhi, Matthieu bëri premierën e tij virale duke sjellë në pasarelë një muzë të përjetshme të viteve ’90.

  • foto galeri

Që nga fillimi i vitit, Moss është përfshirë në më shumë projekte të lidhura me modën sesa ndër dekadë. Ajo ka lënë një profil të ulët pas për të rritur paraqitjet e saj publike – duke përfshirë MET Gala 2022, disa shfaqje dhe Jubileun Platinum të Mbretëreshës Elizabeth II – si dhe disa bashkëpunime komerciale. Me Zarën në koleksionin e Into the Night, me Tommy Hilfiger në aksionin e quajtur Tommy Factory, ku merr pjesë vajza e saj dhe me rolin e saj si drejtoresha e re krijuese e Diet Coke, Kate duket e paarritshme dhe plot suksese.

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb