Të paktën 25 civilë u vranë dhe shumë të tjerë u plagosën në sulmet ajrore izraelite në qytetin e Gazës, sipas agjencisë zyrtare palestineze të lajmeve WAFA. Ngjarja ndodhi në zonën al-Tuffah në lindje të Gazës.

Që prej fillimit të luftës që përkon me datën 7 tetor 2023, në Gaza kanë humbur jetën mbi 26 mijë civilë, ndërsa kanë mbetur të plagosur mijëra të tjerë.

Në lidhje me ofensivën ushtarake izraelite në Gaza Gjykata Ndërkombëtare e Drejtësisë urdhëron Izraelin të ndalojë gjenocidin.

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb
Etiketa: