Autoritetet ukrainase kanë dhënë përditësimin e tyre të fundit mbi numrin e humbjeve që ka pësuar Rusia që nga fillimi i luftës në fushëbetejë.

Sipas njoftimit të tyre pretendohet se 169,170 trupa ruse janë vrarë dhe 6,921 automjete të blinduara të personelit ushtarak janë shkatërruar.

Pajisjet e tjera ushtarake që janë shkatërruar nga ushtria e Ukrainës përfshijnë 3,574 tanke dhe 305 avionë rusë.

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb
Etiketa: