Ukraina pretendon se ka eliminuar 930 ushtarë rusë gjatë 24 orëve të fundit.

Gjatë përditësimeve të fundit, ministria ukrainase e mbrojtjes tha se gjithsej ‘153120 personale ushtarak janë vrarë’.

Po ashtu raportoi se 302 avionë ushtarakë, 2071 dronë dhe 6692 automjete të blinduara luftarake janë shkatërruar q ëprej fillimit të luftës nga Rusia.

Kujtojmë që lufta e përgjakshme në Bakhmut, ku dhe kreu i forcave Wanger i bëri thirrje presidentit ukrainas Volodymyr Zelesnky që të braktisë qytetin.

Nga bombardime ruse, vetëm sot kanë humbur jetën 3 persona, dy prej të cilëve ishin fëmijë.

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb
Etiketa: