Një seri shpërthimesh u dëgjuan në qytetin lindor të Ukrainës, Kharkiv.

Kjo u raportua nga portali i lajmeve Obshchestvennoye. Mediat ukrainase raportuan se një seri shpërthimesh kishin tronditur qytetin e Dnieper. Që nga ora 02:10 me orën lokale, paralajmërimi për sulm ajror është në fuqi në rajonet Vinnitsa, Dnieper, Zhitomir, Kiev, Kirovograd, Nikolayev, Odessa, Poltava, Kharkov, Khmelnitsky, Cherkassy dhe Chernovtsy të vendit.

Presidenti amerikan Biden po konsideron t’i japë Kievit dritën jeshile për sulmet në Rusi me armë me rreze të shkurtër të ofruara nga SHBA, pretendon Washington Post. Ndër vendet e NATO-s, drita jeshile ka mbërritur edhe nga Finlanda dhe Polonia, ndërsa Kanadaja gjithashtu nuk vendos kufizime. Italia mbetet kundër së bashku me Spanjën.
(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb