Maroku siguroi një fitore të madhe, të papritur, duke mposhtur Belgjikën me rezultatin e pastër 2-0.

Tifozët maroken, të shumë të në numër në Bruksel, 4.9% e popullsisë në Belgjikë, janë me origjinë nga Maroku, u derdhën lumë në rrugën e kryeqytetit për të festuar suksesin e Ziyech me shokë.

Situata doli nga kontrolli teksa tifozët nisën duke djegur makina, skuter, duke thyer dyqane, një situatë kaotike që detyrojë forcat e rendit të ndërhynin me dhunë për të qetësuar situatën.

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb