TIRANE

Opozita e bashkuar ka nisur protestën e saj të 10 kombëtare duke filluar nga ora 20.00.

Kryetari i PD Lulzim Basha dhe kryetarja e LSI Monika Kryemadhi sapo kanë dalë në protestë. Ata pritet që të mbajnë fjalën e tyre para protestuesve së mbledhur përpara Kryeministrisë.

Protestues të shumtë opozitarë kanë dalë në bulevardin kryesor të Tiranës “Dëshmorët e Kombit”.

Opozita shprehet se do largimin e Ramës dhe hapjes rrugë të zgjedhjeve të lira e të ndershme.

(d.xh/Balkanweb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb