ANGLI

Manchester United e ka nisur në mënyrë imrepsionuese kampionatin në Premier League.

”Djajtë e Kuq” kanë marrë ‘flakë’ duke shpartalluar 5-1 Leedsin e Marcelo Bielsës.

Bruno Fernades shënoi hat-trick teksa gola realizuan edhe Fred me Greenwood. Golin e nderit për miqtë e shënoi Ayling të një barazimi në pjesën e dytë i cili zgjati vetëm 4 minuta.

Momentalisht Manchester United renditet i pari në tabelën e klasifikimit me 3 pikë dhe golavarazh +4. Edicioni i ri i Premier League filloi ditën e djeshme me një surprizë pasi debutuesit e Brentford mposhtën 2-0 në shtëpi Arsenalin duke e kthyer në festë.