Kryetari i Partisë së Lirisë Ilir Meta ka reaguar ashpër pas martesës të dy anëtareve të komunitetit LGBT në Bashkinë e Tiranës.

‘Si mund të mos e keqpërdornin edhe veladonin këta horra për të “legjitimuar” veprimet e tyre të paligjshme në shërbim të një agjende perverse”, shkruan Meta.

Meta akuzoi mazhorancën socialiste se prej 11 vitesh, jo vetëm kanë bllokuar kthimin e pronave të komuniteteve fetare, por po jua tjetërsojnë çdo ditë për t’i grabitur.

Postimi i kreut të PL, Ilir Meta:

Si mund të mos e keqpërdornin edhe veladonin këta horra për të “legjitimuar” veprimet e tyre të paligjshme në shërbim të një agjende perverse.

Këta janë jo vetëm bijtë e atyre që u vunë kazmën kishave, xhamive dhe teqeve, por edhe të atyre që u futën armë vetë në kisha dhe objekte kulti për t’i arrestuar, dënuar, internuar dhe pushkatuar pa gjyqe klerikët e ndritur.

Këta janë ata që prej 11 vitesh jo vetëm kanë bllokuar kthimin e pronave të komuniteteve fetare por po jua tjetërsojnë çdo ditë për t’i grabitur.

Kthimi i pronave të komuniteteve fetare është prioritet kryesor për Partinë e Lirisë dhe ne do t’u japim zgjidhje urgjente, njëherë e përgjithmonë, duke ua kthyer të gjitha pronat brenda 100 ditëve të para të qeverisjes.

Si nuk ju vjen keq për atë fëmijë të pafajshëm që e keni traumatizuar!

(Balkanweb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb
Etiketa: