Presidenti i SHBA-ve, Joe Biden ka bërë thirrje që presidenti rus Vladimir Putin të gjykohet për krime lufte pasi ka prova të mizorive që dyshohet se janë kryer nga forcat ruse në Ukrainë.

Ka një zemërim ndërkombëtar në rritje për vrasjen e pretenduar të civilëve në Bucha, një qytet pranë kryeqytetit Kiev.

“Ky djalë është brutal,” tha Biden për liderin rus, duke shtuar se ai beson se Putin “është një kriminel lufte”.

Nga ana tjetër, Rusia tha se imazhet e mizorive ishin inskenuar nga Ukraina.
(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb