Autori i dyshuar i sulmeve që mori jetën e 18 personave dhe plagosi 13 të tjerë në qytetin e vogël Lewiston në shtetin e Maine (në verilindje), Robert Card, u gjet i vdekur. Kështu njoftuan mediat amerikane duke cituar autoritetet.

Rezervisti 40-vjeçar i ushtrisë amerikane, sipas raportimeve të para, është vetëvrarë, sipas të njëjtave burime, një zhvillim që i jep fund ndjekjes 48-orëshe pas episodit më vdekjeprurës të kësaj natyre në historinë e Shtetit. Trupi u gjet në një zonë me bar pranë qytetit të Lisbonës, jo shumë larg një qendre riciklimi ku ai punoi deri në shkarkimin e tij të fundit, raportoi CNN, duke cituar agjencitë e zbatimit të ligjit.

Autori i dyshuar i masakrës më të rëndë në SHBA këtë vit është gjetur i vdekur pas një gjuetie dyditore në shtetin e Maine, kanë konfirmuar autoritetet në shtetin verilindor. “Ai është i vdekur (…) Policia e shtetit të Maine ka gjetur trupin,” tha guvernatori Janet Mills, duke iu referuar të dyshuarit për masakrën e Lewiston të 18 personave, 40-vjeçarin Robert Card, një rezervist i ushtrisë.

  • foto galeri
  • foto galeri

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb
Etiketa: