Në vitin e tij të fundit në Paris, por dhe në Francë, Kylian Mbappe nuk del duar bosh. “Gjeli” më i famshëm është vlerësuar me çmimin “Lojtari më i mirë i Ligue 1”, për herë të katërt radhazi:

“Dua të falënderoj të gjithë personat e PSG dhe presidentin. Do të më mungoj gjithçka, por po largohem me kokën larg. Babai im dëshironte që unë të bëja historinë në Ligue 1 përpara se të largohesha. Ka qenë një rrugë e gjatë dhe jam shumë i lumtur që e përshkrova. Kapitulli im i radhës do të jetë shumë emocionues”, u shpreh ndër të tjera Mbappe, i cili në lidhje me pjesëmarrjen e tij në Lojërat Olimpike theksoi se kjo nuk është vetëm në dorën e tij.

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb
Etiketa: