19 familje të fshatit Floq në bashkinë Korcë janë pajisur me lejën e legalizimit për banesat e reja të ndërtuara pas tërmetit të vitit 2019. Prefekti i qarkut të Korçës Nertil Jole që ka shpërndarë lejet për banorët e fshatit Floq iu premtoi atyre se pas 30 ditësh do t’iu jepen edhe certifikatat pronësisë.

Nesim dhe Fatli Ramolli dy prej banorëve të cilët u pajisën me lejën e legalizimit u shprehën entuziastë dhe falenderues të institucionit të prefekturës dhe institucioneve të tjera që bënë të mundur legalizimin e banesave të tyre.

  • foto galeri
  • foto galeri
  • foto galeri
  • foto galeri

Në qershorin e vitit 2019 tërmeti i fuqishëm që shkundi Juglindjen kishte epiqëndër fshatin Floq në të cilin u dëmtuan qindra shtëpi duke lënë në qiell të hapur një pjesë të banorëve.

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb