Më shumë se 100 punonjës janë evakuuar për shkak të zjarrit në një fabrikë të prodhimit të mobiljeve në Buzuluk, rajoni Orenburg i Rusisë.

Një person ka mbetur i plagosur.

Për shuarjen e zjarrit janë përfshirë nëntë njësi zjarrfikësesh dhe 23 personel. Zjarri është shuar.

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb