Ministria e Mbrojtjes e Mbretërisë së Bashkuar thotë se forcat ruse kanë bërë “përparim minimal këtë javë”.

Përmbledhja e tyre e fundit e mëngjesit vë në dukje se forcat ukrainase rreth Kievit dhe Mykolaiv “vazhdojnë të pengojnë përpjekjet ruse për të rrethuar qytetet”.

Ai vëren se Kharkiv, Chernihiv, Sumy dhe Mariupol mbeten të rrethuar nga forcat ruse dhe kanë përjetuar granatime të rënda.

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb