Presidenti i Ukrainës, Volodymir Zelensky, ka paralajmëruar ushtrinë ruse se ka vetëm dy opsione, të largohet nga territori ose të dorëzohet.

Zelensky është shprehur i vendosur se Ukraina do ta fitojë luftën.  Sipas tij forcat e armatosura dhe shërbimet e sigurisë po bënin gjithçka që çdo ushtarak rus të marrë përgjigjen e merituar.

Ndër të tjera Zelensky shton se në jug të vendi ka nisur edhe një kundërofensivë, ndërsa premton: “Në gjithë territorin e pushtuar të Ukrainës, nga Krimea në rajonin e Kharkiv, ushtria ruse nuk ka dhe nuk do të ketë një bazë të vetme të sigurt, një vend të vetëm të qetë. Mbrojtësit tanë do të shkatërrojnë të gjitha magazinat, selitë e pushtuesve. , dhe pajisjet e tyre, pavarësisht se ku ndodhen.”

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb