KAVAJE- Elvis Roshi është rizgjedhur kryetar i bashkisë së Kavajës. Kandidati i Aleancës për Shqipërinë Europiane ka fituar me 17 270 vota, ndërsa kandidati i djathtë ka marrë 9 611 vota.

Numërimi i 54 kutive të votimit ka përfunduar rreth 04.00 të mëngjesit.

Fitorja e Roshit në Kavajë e çon deri më tani në 40 numrin e bashkive të fituara nga ASHE.

(el.sp/BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb
Etiketa: