Zbulohet identiteti i shqiptarit i cili u gjet i vrare pak dite me pare ne Gjermani. Ai eshte Reols H., 27-vjeç nga Burreli. 27-vjeçari rezulton me precedentë penale si pjesë e krimit të organizuar në Gjermani. Për ngjarjen është vetë dorëzuar ne polici një 17-vjeçar shqiptar.

Trupi u gjet të shtunën e shkuar jo shumë larg banjave termale Holstentherme në Kaltenkirchen. Sipas policisë, viktima ka marrë një plagë me armë zjarri. Sipas informacioneve të deritanishme, shqiptari mësohet se nuk kishte vendbanim të përhershëm. Megjithatë, ai ishte i njohur për policinë.

 

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb