MOERDIJK

Një 21-vjeçar nga Shqipëria është arrestuar pasditen e së martës në Urën e Moerdijkut në Holandë. Policia e ka kapur në një pikë karburanti pak më larg burrin, i cili drejtonte një makinë me targa franceze.

Sipas policisë, shqiptari kishte një histori të paqartë se çfarë po bënte në vend dhe nuk kishte vendbanim fiks në Holandë.

Kur u kontrollua makina e tij, oficerët gjetën tre armë zjarri, ose diçka shumë të ngjashme. Ai u arrestua dhe u dërgua në mbajtje për pyetje të mëtejshme. Makina dhe armët janë sekuestruar për hetime të mëtejshme.

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb