Sipas asaj që raporton  media franceze ‘Paris United’ agjenti i mesfushorit Coutinho ka takuar disa herë drejtorin sportiv të PSG-së, Antero Henrique për të diskutuar transferimin e lojtarit.

Coutinho ndodhet në Brazil për të luajtur Copa América. Edhe pse klubi nuk ka ndonjë propozim formal nga Philippe Coutinho, e ardhmja e mesfushorit brazilian duket gjithnjë e më pranë PSG-së.

Pasi Mundo Deportivo zbuloi se Coutinho tashmë ishte shprehur në dhomat e zhveshjes se synimi i tij ishte për të ndryshuar ambient në fund të këtij sezoni, me shumë mundësi do të jetë PSG skuadra e re ku e pret braziliani tjetër shoku i tij Neymar.

(n.b/BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb
Etiketa: