Gjashtë persona kanë vdekur pas një shpërthimi në një fabrikë eksplozivi në Samara, Rusi, raportojnë mediat shtetërore.

TASS tha se shpërthimi ndodhi “gjatë punimeve të saldimit në tuba që mund të përmbajnë mbetje eksplozivi”.

Fabrika është një nga prodhuesit kryesorë të eksplozivëve industrialë në Rusi dhe ish-Bashkimin Sovjetik.

Interfax raportoi se dy persona u plagosën përveç viktimave.

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb