Mediat spanjolle, nuk “përmbahen”, pas suksesit të kombëtares së tyre, në sfidën e zhvilluar mbrëmë në Gelsekirshen. E përditshmja prestigjoze “AS” shkruan: Spanja është një festë, art i vërtetë. Performancë brilante”.

Edhe e përdtishmja tjetër “Marca” nuk nguron t’i thurr elozhe spanjollëve: Mund të ëndërrojmë për të shkuar larg, falë një performance breslënëse të skuadrës së Luis de la Fuente.

Edhe “Mundo Deportivo” i bashkohet mediave të tjera duke folu me superlatova për Spanjën, pas fitores kundër “azzurrëve”: Vetëm një super Donnarumma, pengoi recitalin spanjoll, që t’I shkaktonte një humbje të madhe e të paharrueshme Italisë.

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb
Etiketa: